Op zondag 31 mei 2026 organiseert Team TOET, samen met de vakopleiders van Scouting Nederland, een training pionieren en knopen.

Tijdens deze trainingsdag ga je aan de slag met je eigen vaardigheden rondom pionieren. Daarnaast nemen we je mee in het veilig pionieren voor en met je jeugdleden. Het is vooral een praktische training waarin je lekker de hele dag aan de slag bent. Door te doen leer je.
De inhoud van de training is gebaseerd op de nieuwe insigne-eisen voor de insignes die raakvlakken met dit onderwerp hebben. Na deze dag heb je voldoende houvast om vol vertrouwen met je eigen jeugdleden te gaan knopen en pionieren.

In het ochtendgedeelte ga je aan de slag met je eigen vaardigheden rondom knopen en pionieren. Daarna is er een verzorgde lunch. 
Tijdens het middaggedeelte maak je een keuze uit een van de volgende opties
- Je gaat aan de slag met het pionieren van iets groots. Dit doe je naar eigen inzicht, onder begeleiding van de instructeur. 
- Je gaat aan de slag met het programma knopen en pionieren met bevers en welpen. Hierdoor leer je hoe je met je jeugdleden direct aan de slag kan gaan.
- Je tekent je vaardigheden af voor het insigne knopen. Dit is alleen voor deelnemers die in februari de training volgende tijdens de Scouting Academy Avond 
- Je neemt niet deel aan het middaggedeelte en gaat na de lunch naar huis. Je krijgt dan 10 euro korting op de kosten. 

De training wordt gehouden in Oosterbeek en start die zondag om 10.00 uur. Rond 16.00 uur zijn we klaar. Team TOET en de vakopleiders verzorgen het programma, de lunch en drinken. De kosten voor deze training zijn 25 euro en worden via de groep geïncasseerd.

Opgeven kan via:  https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeUluM79Gjuk2Cpqy3742sZLjeqSPul75kmRSK2PLlSX9ID4w/viewform?usp=dialog

Geef je snel op voor deze training - want vol is vol!

Mocht je hierover vragen hebben, dan kun je ons mailen via Dit e-mailadres wordt beveiligd tegen spambots. JavaScript dient ingeschakeld te zijn om het te bekijken.